Szukaj

Szkolna Wigilia

Dnia 21 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku odbyła się szkolna Wigilia. Wzięli w niej udział uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i licznie zaproszeni goście.

Uroczysty apel rozpoczęły Jasełka, w których uczniowie przedstawili opowieść o współczesnym chłopcu - Franiu, który nie do końca rozumiał sens świąt Bożego Narodzenia. Koledzy wsparci chórem aniołów, pasterzy i królów starali się w obrazowy sposób przybliżyć bohaterowi wydarzenia Betlejemskiej Nocy. Ich pokaz przeplatany był pięknymi kolędami i pastorałkami. Ostatecznie wszyscy wspólnie przywitali dzieciątko Jezus i zgodnie zaśpiewali Mu „Cichą noc”.

Po modlitwie i pobłogosławieniu opłatków przez Księdza Hieronima Sebastiana wszyscy składali sobie świąteczne życzenia pełne wzajemnej życzliwości, następnie przełamali się opłatkiem – symbolem miłości i pojednania. Spotkanie to wprowadziło nas w radosny i przedświąteczny nastrój.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring