Szukaj

Rozpoczęcie Netto Mini Mundialu w Cedyni

Już niedługo, 5 maja 2017 r., w Cedyni zostanie rozegrany pierwszy turniej eliminacyjny siódmej edycji Netto Mini Mundialu, jednego z największych polskich turniejów piłkarskich dla dzieci.

W tym roku weźmie w nim udział przeszło 1000 młodych piłkarzy z 9 gmin województwa zachodniopomorskiego: Cedyni, Choszczna, Drawska Pomorskiego, Dźwirzyna, Goleniowa, Gościna, Międzyzdrojów, Polic i Świnoujścia.

Mecze rozegrane zostaną w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas III – IV oraz klas V-VI. W składzie każdej drużyny, oprócz chłopców, muszą obowiązkowo znaleźć się także co najmniej 2 dziewczynki. Gminę Cedynia reprezentować będzie 6 drużyn z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cedyni oraz 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku.

19 kwietna 2017 r,. w studio S-1 Radia Szczecin miało miejsce uroczyste losowanie, podczas którego każdej z uczestniczących w turnieju drużyn przydzielona została jedna z reprezentacji narodowych. Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz dla cedyńskich drużyn wylosowała Szkocję, Irlandię Północną, Chile, Austrię, Chorwację, Urugwaj, Włochy i Nigerię. Młodzi piłkarze zostaną wyposażeni przez organizatorów w charakterystyczne dla wylosowanego kraju stroje sportowe, które po zakończeniu turnieju staną się ich własnością.

Wszystkie turnieje eliminacyjne zostaną rozegrane w ciągu miesiąca. Finał siódmej edycji Netto Mini Mundialu odbędzie się 5 czerwca 2017 r. na stadionie Pogoni w Szczecinie.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąRejon Pamięci NarodowejSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa Gminy