Szukaj

Akademia piłkarska Pogoni Szczecin w Cedyni

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz i animator sportu Paweł Pasek uczestniczyli w konferencji prasowej klubu sportowego Pogoń Szczecin, podczas której działacze szczecińskiego klubu przedstawili program współpracy między fundacją Pogoń Szczecin Football Schools (PSFS) a gminami województwa zachodniopomorskiego.

Celem programu jest stworzenie w regionie sieci szkółek piłkarskich prowadzonych pod nadzorem Pogoni dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Jest to szansa nie tylko dla klubu na wyłapywanie talentów, ale przede wszystkim dla dzieci, które dzięki profesjonalnej opiece działaczy Pogoni będą miały możliwość rozbudzania i rozwijania swoich pasji, miłości do sportu i zdrowej rywalizacji. Oprócz treningów na obiektach sportowych we własnych miejscowościach, fundacja PSFS zapewnia uczestnikom szkółek wyjazdy na mecze, spotkania z zawodnikami Pogoni, a także stroje meczowe i treningowe.

Akademia piłkarska Pogoni Szczecin w Cedyni

Program finansowany ma być z comiesięcznych opłat czesnego, które wynosi 120,00 zł. Kwota ta może zmniejszyć się w przypadku podpisania porozumienia z gminą. Burmistrz Cedyni zapewniła, że jeśli program spotka się z zainteresowaniem, gmina Cedynia włączy się w ten projekt finansowo oraz zapewni odpowiednie zaplecze infrastrukturalne. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z działaczami Fundacji PSFS, na którym ustalone zostaną warunki i zasady współpracy gminy Cedynia z klubem Pogoń Szczecin S.A.

Akademia piłkarska Pogoni Szczecin w Cedyni

foto: Magdalena Zdeb, Pogoń Szczecin Football Schools

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąRejon Pamięci NarodowejSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa Gminy