Szukaj

Na festiwalowej scenie

Podczas 3. Festiwalu „Cedynia na Okrągło” na scenie plenerowej wystąpią regionalni artyści - zespoły ludowe, soliści i instrumentaliści.

godz. 11.30 - kapela ludowa „Sami Swoi” z Zielina
Zespół Sami Swoi działa od 2003r, występuje na różnych wydarzeniach kulturalnych w naszym regionie oraz poza jego granicami. Swoimi występami uświetnia wiele uroczystości gminnych, m.in. dożynki. Repertuar zespołu jest zróżnicowany, śpiewane są piosenki biesiadne, folklorystyczne, muzyka z kresów wschodnich, a także pieśni kościelne. Obecny skład zespołu stanowią panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zielina.

godz. 12.00 - zespół „Kalimera” z Bielinka
Zespół śpiewaczy powstał w 2006 r. Skład zespołu stanowią panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bielinka, Piasku, Lubiechowa Dolnego i Czachowa. W repertuarze zespołu są piosenki kresowe, patriotyczne, religijne oraz utwory z własnymi tekstami popularyzującymi piękno Ziemi Cedyńskiej.

godz. 12.30 – Dominik Zator
Młody artysta z Czachowa, który swoją pierwszą  debiutancką płytę nagrał w 2015 roku.

godz. 13.00  - kapela podwórkowa „Rewir” z Chojny
Zespół powstał w 1990 r. przy Centrum Kultury w Chojnie. Gra muzykę folkowo-satyryczną z przeważającym repertuarem dotyczącym naszego regionu. W trakcie swojej długoletniej działalności kapela dała wiele koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Holandia). Kapela podwórkowa REWIR jest laureatem wielu przeglądów wojewódzkich i krajowych.
godz. 13.30 i 16.00 – Tocomala/AfroBanda
Tocomala/AfroBanda to grupa uczniów Pawła Sasima, związanego muzycznie również z zespołami: Afrique Sogue, Sambal, Bloco Pomerania. Grupa składa się z osób uczestniczących w systematycznych lekcjach gry na bębnach djembe i dundun - tradycyjnych instrumentach pochodzących i mocno związanych z kulturą Afryki Zachodniej. Jest to również grupa przyjaciół dzielących wspólną pasję. Repertuar grupy to gorące rytmy afrykańskie, czyli salwa energetycznych dźwięków prosto z bębnów :)

godz. 14.00 Anna Krajewska – Pędzik
Anna Krajewska - Pędzik śpiewa od najmłodszych lat. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali piosenki poetyckiej, aktorskiej oraz estradowej. Od kilku lat mieszkanka gminy Cedynia.

godz. 14.30 i 15.30 - zespół folklorystyczny „Kalina”
Zespół Folklorystyczny „Kalina” powstał w 1974 roku jako zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylance.  Repertuar zespołu to ludowe pieśni tradycyjne z różnych regionów naszego kraju, przyśpiewki ludowe, piosenki biesiadne i popularne. Prócz tego zespół wykonuje również piosenki do własnych tekstów. Obecnie zespół Kalina działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylance.  

godz. 15.00 – prezentacja młodych artystów działających przy COKiS
Dzieci i młodzież – uczestnicy zajęć muzyczno – wokalnych prowadzonych w świetlicy osiedlowej COKiS pod opieką pana Janusza Rusaka. Uczestnicy zajęć poznają tajniki sztuki wokalnej, uczą się gry na instrumentach muzycznych. Swoje umiejętności prezentują w różnego rodzaju konkursach, przeglądach, prezentacjach.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring