Szukaj

Zapraszamy do Ogrodu Nomadycznego

Wśród imprez towarzyszących 3. polsko – niemieckiemu festiwalowi „Cedynia na Okrągło” jest Ogród Nomadyczny - „latający” Uniwersytet Nowa Amerika.

W sobotę 30 września na cedyńskim rynku koordynator projektu Michael Kurzwelly ujawni, co kryję się pod tą nazwą i jak stać się obywatelem Nowej Ameryki. Na wszystkich uczestników festiwalu w okrągłym namiocie czekać będzie interaktywna wystawa opowiadająca o Nowej Ameryce.  Projekt Ogród Nomadyczny ma na celu z jednej strony poznanie i zrozumienie potrzeb i aspiracji kulturalnych mieszkańców Nowej Ameriki, a z drugiej strony rekrutację Nowoamerikanów chętnych do przyłączenia się do działań społecznych i kulturalnych na terenie pograniczna polsko-niemieckiego.

Inicjatywa „latającego”  Uniwersytet Nowa Amerika to szereg działań informacyjnych oraz artystycznych, które pozwolą zapoznać się z ideami społeczeństwa obywatelskiego Nowej Ameriki.

W namiot – jurcie podczas cedyńskiego festiwalu odbędą się warsztaty, spotkania, dyskusje. Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM (PDF)

Zapraszamy do Ogrody Nomadycznego

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring