Szukaj

Muzeum zaprasza

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz wszystkie osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu wolnego i zwiedzenia wystaw w Muzeum Regionalnym w Cedyni, które znajduje się przy placu Wolności 4. Muzeum Regionalne stanowi integralną część Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Do zwiedzania proponujemy Państwu następujące wystawy: stałą „Z dziejów Cedyni i okolic”, których zabytki pochodzą głównie z wykopalisk archeologicznych prowadzonych na cedyńskim grodzisku, podgrodziu, cmentarzysku oraz w okolicach Cedyni jak również są efektem współpracy archeologów i miejscowej ludności. Do ciekawych eksponatów, na które należą zabytki paleontologiczne na uwagę zasługują: poroże jelenia olbrzymiego oraz łopatka czy cios mamuta. Muzeum posiada również egzemplarze wczesnośredniowiecznej broni, takie jak: groty włóczni i oszczepu, miecz oraz topory bojowe. Wyjątkowe uzupełnienie eksponatów pochodzących z wczesnego średniowiecza stanowi szkielet woja, pochodzący z cedyńskiego cmentarzyska.

Natomiast druga część to wystawa czasowa pt. „Na drodze stała Odra”. Prezentuje ona broń, ekwipunek wojskowy oraz przedmioty codziennego użytku z walk prowadzonych na przyczółku osinowskim oraz z forsowania Odry, które miały tu miejsce w marcu i kwietniu 1945 roku. Prezentowane eksponaty przekrojowo ukazują wyposażenie żołnierzy niemieckich, żołnierzy sowieckich oraz żołnierzy polskich z 1. Armii Wojska Polskiego.

Serdecznie zapraszamy na rodzinne wyprawy do Muzeum w Cedyni i do samej Cedyni. Przy tej okazji zapraszamy również na Polsko-Niemieckie Dożynki do wsi Golic w dniu 10.09.2017 oraz na 3 Polsko-Niemiecki Festiwal Cedynia na okrągło w dniu 30.09.2017.

Muzeum zaprasza

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring