Szukaj

XII Spotkanie Śpiewających Przyjaciół w Bielinku

W sobotnie słoneczne popołudnie 10 czerwca 2017 r. w Bielinku spotkały się na wspólnej biesiadzie zespoły śpiewacze z różnych miejsc naszego regionu.

Spotkanie Śpiewających Przyjaciół już po raz 12. zorganizowała  pani Anna Dybka  ze swoim zespołem wokalnym Kalimera. Z roku na rok śpiewających przyjaciół Kalimery jest coraz więcej. W tym roku swój talent na bielineckiej scenie prezentowały zespoły: Kalimera z Bielinka, Niespodzianka z Mieszkowic, Poranek z Tetynia, Biesiada z Warnicy, Emeranto z Chojny, Jutrzenka z Przelewic, Macierzanka z Pacholąt, Marzenie z Polic, Platerówki z Boleszkowic, Wełtynianka z Wełtynia, Uśmiech i Malinki z Lubiechowa Górnego oraz soliśstki: Anna Krajewska-Pędzik z Bielinka oraz Martyna Borusewicz z Chojny.

Tego dnia Bielinek wypełnił się radością, śpiewem i tańcem. Uczestnicy spotkania podkreślali, że sprowadza ich tu co rok nie tylko możliwość spotkania ludzi tak samo, jak oni, kochających śpiew, ale również niezwykle przyjazna rodzinna atmosfera, o którą dbają panie z Kalimery oraz piękno nadorzańskiego krajobrazu.

Gratulujemy Kalimerze wspaniałej organizacji tego przedsięwzięcia, które już na stałe wpisało się w program działań kulturalnych na terenie naszej gminy.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring