Szukaj

Tydzien Bibliotek w cedyńskich bibliotekach

Tydzień Bibliotek to inicjatywa stworzona przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w celu przybliżenia czytelnikom biblioteki jako miejsca, gdzie oprócz korzystania z księgozbioru, można ciekawie i aktywnie spędzić czas.

Daje on możliwość lepszego poznania zawodu bibliotekarza, przełamując stereotypy. To tydzień,  w trakcie którego w całej Polsce poprzez wiele działań, spotkań my bibliotekarze pragniemy przybliżyć wszystkim bibliotekę, jako bardzo przyjazne miejsce.  
Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Cedyni był bardzo bogaty w ofertę dla młodszych czytelników, ale nie zabrakło również czegoś dla tych troszkę starszych. W poniedziałek odwiedziły nas dwie starsze grupy przedszkolne, Słoneczka i Misie. We wtorek odbyła się zajęcia biblioterapeutyczne dla II klasy gimnazjum pt. Kierunek: Dorosłość na podstawie trzech książek: Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry, Oskar i pani Róża - Érica-Emmanuela Schmitta oraz Gwiazd naszych wina Johna Greena. W środę do biblioteki zawitały III klasy szkoły podstawowej. Wspólnie rozwiązywały krzyżówkę powstałą na podstawie książki Grzegorza Kasdepke – Co to znaczy… W czwartek odwiedziła nas najmłodsza grupa przedszkolaków Żabki, a po południu odbyło się spotkanie z kapitanem Józefem Gawłowiczem dla starszych czytelników. Podczas Tygodnia Bibliotek rozpoczął się w bibliotece kiermasz książek, który cieszy się dużym zainteresowaniem.

Podsumowując ten tydzień można powiedzieć, że był to czas dobrze wykorzystany i przybliżył wiele osób do literatury oraz ludzi, którzy są z nią związani.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring