Szukaj

Spotkanie autorskie z kapitanem Józefem Gawłowiczem

Biblioteka Miejska w Cedyni w ramach obchodów ”Tygodnia Bibliotek” oraz „Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji”, we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich ze Szczecina w czwartek 11.05.2017 gościła pisarza-marynistę, wielkiego "gawędziarza" kapitana żeglugi wielkiej Józefa Gawłowicza.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie III klas Gimnazjum im Mieszka I oraz mieszkańcy naszej gminy.

Józef Gawłowicz w swoich opowieściach przetaczał liczne przykłady przygód z własnego życia na morzu oraz swoich kompanów. Nabył je podczas wieloletniej pracy na wszystkich oceanach. W sposób bardzo dowcipny i poetycki przedstawił młodzieży zawód marynarza. Jak mówił nasz gość, to, co robił przez wiele lat nie było jego pracą, ale ogromną pasją. Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z twórczością literacką pana Józefa Gawłowicza. Jego dorobek literacki jest imponujący. W roku 2015 znalazł się w gronie 10 nominowanych do konkursu "Mistrz Mowy Polskiej".

Dziękujemy bardzo Panu kapitanowi za publikacje, które przekazał do naszej biblioteki. Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia wizyta Józefa Gawłowicza w Cedyni, że będziemy jeszcze kiedyś mieli okazję spotkać i posłuchać tego, jakże pozytywnego człowieka.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring