Szukaj

Tydzień Bibliotek

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2017 jest „Biblioteka. Oczywiście!”. Co roku w dniach 8-15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne hasło „Biblioteka. Oczywiście!” ma na celu pokazanie i wzmocnienie biblioteki jako instytucji trwale wpisanej w przestrzeń kulturową danej społeczności. Biblioteka to miejsce stale ewoluujące, dziś można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę, spotkać się ze znanymi ludźmi, z przyjaciółmi, oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje. Jest to miejsce dla czytelnika w każdym wieku, w którym  może się on realizować  i uczestniczyć w kulturze „ Biblioteka. Oczywiście!”.

Cedyńskie Biblioteki w ramach tygodnia bibliotek, podobnie jak w ubiegłych latach, przygotowały dla swoich czytelników (i nie tylko) kilka atrakcji.

W Tygodniu Bibliotek 2017 odbędzie się  kiermasz książek oraz spotkania z młodzieżą szkolną. Natomiast 11.05.2017 (czwartek) o godzinie 13.00 zapraszamy do Biblioteki Miejskiej na spotkanie autorskie z Józefem Gawłowiczem kapitanem żeglugi wielkiej, pisarzem, marynistą, Mistrzem Mowy Polskiej. Spotkanie to odbędzie się we współpracy za Związkiem Literatów Polskich ze Szczecina w ramach II Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji.

Przez cały tydzień osoby wypożyczające będą mogły wziąć udział w losowaniu nagród książkowych. Wystarczy w dniach 8-15.05.2017 wypożyczyć książkę z biblioteki i wyrazić chęć wzięcia udziału w losowaniu.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring