Szukaj

Mały Konkurs Recytatorski

W dniu 28 lutego 2017 w Bibliotece Miejskiej  w Cedyni odbędzie się kolejna edycja Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest  Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. W konkursie wezmą udział uczniowie szkół z gminy Cedynia.  Jest to gminny konkurs,  podczas którego zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy zaprezentują się w przeglądzie powiatowym.

Przegląd powiatowy odbędzie się 24.03.2017r. w Centrum Kultury w Chojnie, natomiast przegląd wojewódzki dniach 08-09.04.2017r. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Repertuar uczestników obejmuje dwa wiersze z literatury dziecięcej dla recytatorów klas I – III, wiersz i prozę dla recytatorów klas IV – VI i gimnazjów.

Komisja konkursowa dokona oceny według następujących kryteriów :
- dobór repertuaru ( wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku),
- interpretacja utworu,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny

Mały Konkurs Recytatorski jest wydarzeniem, podczas którego obecni są tylko uczestnicy oraz komisja konkursowa. Ze względu na swój specyficzny charakter, konkurs powinien odbywać się w ciszy i skupieniu, tak aby nie zakłócić występów uczestników.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring