Szukaj

Rajd Szlakiem Krzyżackim

Nieliczni miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy skorzystali z zaproszenia Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Cedyńskiej, w niedzielę 19.02.2017r. mieli niepowtarzalną okazję do poznania miejscowości gminy Cedynia leżących na Szlaku Krzyżackim.

Rajd pieszy zorganizowany po raz drugi w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego rozpoczął się od Muzeum Regionalnego w Cedyni krótkim wprowadzeniem o archeologicznej przeszłości miejscowości znajdujących się na jego trasie.
Ponad 14-kilometrowa wyprawa prowadziła dawnymi traktami do Lubiechowa Górnego, Niesułowa, Parchnicy i Radostowa – miejscowości związanych z historią zakonu krzyżackiego, do którego należała w XV w. Nowa Marchia wraz z Cedynią.

Zarówno dla turystów z Cedyni, jak i gości z innych gmin, była to sposobność do odkrycia lub nowego spojrzenia na mało znane w naszym regionie miejsca.

Rajd prowadził Andrzej Kordylasiński z Towarzystwa Miłośników Ziemi Cedyńskiej, który przygotował również konkurs krajoznawczy. Zwycięzcą został Mikołaj Turek - turysta z Gryfina.

Mamy nadzieję, że mimo niesprzyjającej pogody w lutym, przyszłe familijne rajdy piesze organizowane  z okazji Dnia Przewodnika Turystycznego, gromadzić będą coraz więcej miłośników aktywnego wypoczynku i krajoznawców, których przecież w naszej gminie nie brakuje.

Organizatorzy rajdu kierują szczególne podziękowania pani Annie Kaczorowskiej – sołtys Lubiechowa Górnego, drużynie OSP w Lubiechowie Górnym i pani Katarzynie Sobali za wspaniałe przyjęcie naszej grupy turystycznej, przygotowanie ogniska, ciepłych napojów i poczęstunku.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring