Szukaj

Z dziejów Klubu Czcibor Cedynia

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Czcibor Cedynia serdecznie zaprasza byłych i obecnych zawodników, działaczy sportowych oraz wszystkich zainteresowanych, na spotkanie pt. Z dziejów Klubu Sportowego Czcibor Cedynia, które odbędzie się w Sali posiedzeń Rady Miejskiej ratusza w Cedyni w niedzielę 5 czerwca 2016r o godz. 18.00.

Podczas spotkania zostaną przedstawione archiwalne fotografie dokumentujące historię jednego z najstarszych na Pomorzu zachodnim klubów sportowych. Pochodzą one ze zbiorów prywatnych m.in. pana Mieczysława Palucha, Wiesława Szybowskiego oraz Muzeum Regionalnego w Cedyni.

Spotkanie będzie okazją do wspomnień i odszukania najstarszej historii Klubu w siedemdziesiątą rocznice powstania UKS Czcibor Cedynia.

Główne obchody rocznicowe odbędą się podczas Dni Cedyni w dniach 24-26 czerwca 2016r.

Już dziś zapraszamy na Piknik sportowy z UKS Czcibor Cedynia, który rozpocznie się w niedzielę 26 czerwca o godz. 16.00 na stadionie w Cedyni.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.

Czcibor Cedynia powstał jako jeden z pierwszych klubów na terenie naszego województwa. Został założony 26 maja 1946 roku. Zdecydowaną większość sezonów Czcibor spędził w A-klasie, kilkukrotnie musiał opuścić jej szeregi spadając o klasę niżej.

Sezon 2004/2005 okazał się sezonem historycznym. Po raz pierwszy zespół awansował do Klasy Okręgowej. A nic tego nie zapowiadało. Po rundzie jesiennej Czcibor zajmował dalekie - 8 miejsce ze sporą stratą do lidera. Jednak w rundzie rewanżowej wygrał aż 12 z 13 spotkań. Jedyny remis odnotował przeciwko wzmocnionym trzecioligowcami rezerwom Odry Chojna. W ostatniej kolejce Czcibor pojechał do wicelidera, do Cychr. Nie mógł tego spotkania przegrać. I nie przegrał...Błyskawicznie wiadomość o awansie dotarła do Cedyni gdzie jeszcze przed przyjazdem zawodników rozpoczęło się święto. Po raz pierwszy klub z Cedyni miał zagrać w rozgrywkach Klasy Okręgowej.

Ostatecznie w pierwszym sezonie w „okręgówce" Czcibor Cedynia zajął wysokie 5 miejsce…

Foto: zbiory M.Paluch

UKS Czcibor Cedynia - foto: Paweł Woźnicki

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring