Szukaj

Cedynia na okrągło

12 marca w gościnnych progach Hotelu Piast, zainicjowany został projekt Cedynia na okrągło. To rozpoczęcie działań, których celem jest uświadomienie nam - mieszkańcom potencjału, jakim dysponujemy. Spotkanie miało także zainspirować samorząd, jak i lokalną społeczność, do realizacji większego projektu, jakim jest tworzenie marki naszego regionu.

Budowanie marki Gminy Cedynia to budowanie tożsamości miejsca. Wspólne działania na rzecz wyznaczenia tej własnej i unikalnej tożsamości rozpoczynamy od spotkań i dyskusji, by przejść do długotrwałych programów i konkretnych realizacji. Deklarację o włączeniu się samorządu do tej inicjatywy społecznej wyraziła Burmistrz Cedyni, pani Gabriela Kotowicz. 

Cedynia na okrągło

O wspólnym regionie i patrzeniu ku przyszłości opowiadał przybyłym na czwartkowe spotkanie, gość, pan Andrzej Łazowski – Prezes Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość, artysta fotograf i znany działacz społeczny i kulturalny.

Spotkanie było okazją do poznania bliżej tradycji tworzenia produktu regionalnego. Słuchacze dowiedzieli się także, co kryje tajemnicze hasło „Cedynia na okrągło”. Nasz gość uważa, że Gmina Cedynia może stać się miejscem spotkań zarówno dla szczecinian, jak i berlińczyków ze względu na swoje geograficzne położenie. Gra słów Ce-dynia to skierowanie uwagi samych mieszkańców na region i na oryginalne produkty lokalne, wydarzenia, zabytki i miejsca, jakie powinny wspierać działania nawiązujące do strategii rozwoju Gminy. Jak zapowiada sam Andrzej Łazowski, pierwszych rezultatów projektu możemy oczekiwać już jesienią tego roku.

Cedynia na okrągło

Spotkanie zorganizowane przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu rozpoczęło także cykl spotkań z animatorami, działaczami społecznymi i twórcami, które mają na celu zaktywizowanie lokalnej społeczności i wyrównanie szans w dostępie do kultury i edukacji.

Kolejne otwarte spotkanie - „Wiosenne inspiracje”, już w sobotę 21 marca 2015 roku w Hotelu Klasztor Cedynia. Naszymi gośćmi będą członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej i animatorzy z Agencji Retro-Pasje. Spotkanie uświetni recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Ewy Stabach.

Cedynia na okrągło

Organizatorzy pragną podziękować właścicielom Hotelu Piast w Cedyni za pomoc w organizacji wydarzenia i użyczenie sali.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring