Szukaj

Zapraszamy na koncert Lecha Makowieckiego do Cedyni

We wtorek 10 listopada 2015r podczas Wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Lecha Makowieckiego.

Lider zespołu "ZAYAZD", admirator Mickiewicza (płyta „ZAYAZD U MISTRZA ADAMA”), fan Józefa Piłsudskiego i JP II. Sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę (patrz - autorskie płyty: "KATYŃ 1940", "PATRIOTYZM", "OBUDŹ SIĘ, POLSKO" oraz tomiki wierszy: „PRO PUBLICO BONO” i "JA TU ZOSTAJĘ").
[ źródło: blog Lecha Makowieckiego: http://naszeblogi.pl/blog/222 ]

Zapraszamy na koncert Lecha Makowieckiego do Cedyni
miejsce: Hotel Klasztor w Cedyni, (Refektarz) ul. Konopnickiej 10. Wieczornica rozpoczyna się o godzinie 18.00.

W programie:
wprowadzenie „Z dziejów Święta Niepodległości” - Paweł Pawłowski
prelekcja „Rozmowy o starych Polakach i szabli” -  Zbigniew Juszkiewicz
koncert pieśni patriotycznych – Lech Makowiecki

Zapraszamy – wstęp wolny

Lech Makowiecki– polski bard, poeta, autor tekstów, kompozytor, muzyk, scenarzysta i felietonista. Karierę muzyczną zaczynał w 1978 r., w znanym zespole country rockowym Babsztyl zastępując Czesławę Wasilewską. Makowiecki występował jako wokalista, gitarzysta i mandolinista. W 1986 r., założył i został liderem zespołu eastern country Zayazd z którym nagrał 5 płyt. W 1985 roku wraz z zespołem Babsztyl zdobył Złoty Pierścień na festiwalu piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu. W ramach działalności solowej Lech Makowiecki nagrał dwie płyty wpisujące się w nurt poezji śpiewanej z gatunku bardów. Płyty te skupione są na tematyce patriotycznej i historii polski z okresu II wojny światowej, jednocześnie będąc mocno osadzonymi we współczesności.

Sam Makowiecki o swojej twórczości mówi:
Uważam, że młodemu pokoleniu trzeba przypominać wydarzenia z przeszłości. Należy je zainteresować ubiegłymi epokami, pokazać, że to może być ciekawe. W liceum miałem cudownego historyka – kiedy opowiadał, miałem wrażenie, że przede mną rozgrywa się film kostiumowy   

Jest mężem wokalistki zespołu Zayazd – Bożeny Makowieckiej. Ich synem jest wokalista Tomasz Makowiecki, a synową wokalistka Reni Jusis.

Program uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości: www.cedynia.pl

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring