Szukaj

Festiwal CE-DYNIA NA OKRĄGŁO

Zapraszamy do aktywnego udziału w Festiwalu CE-DYNIA NA OKRĄGŁO. Jest to pierwsza z cyklicznych imprez prezentujących lokalne produkty naszego regionu i podsumowanie konkursu na dynię z Cedyni.

W maju tego roku, mieszkańcy posadzili nasiona dyni z ubiegłorocznych zbiorów, by stworzyć swój własny produkt regionalny. Będziemy świadkami tworzenia się nowej tradycji. W sobotę 17 października 2015r na cedyńskim rynku (Plac Wolności) będziemy wspólnie gotować, degustować i prezentować produkty lokalne.

Celem wydarzenia jest promocja produktów regionalnych, amatorskiej twórczości artystycznej, zdrowego stylu życia, pobudzenie do aktywności i integracji społeczności naszej Gminy. Festiwal jest adresowany również do turystów, mieszkańców całego regionu, a także naszych sąsiadów zza Odry.

Podczas festiwalu będziemy prezentować kuchnię ekologiczną, regionalną, ze zdrową żywnością. Poznamy też tajniki kuchni cedyńskiej, na podstawie której stworzymy wspólnie własną książkę kucharską.

W tym roku gotujemy z mistrzem kuchni panem Grzegorzem Russakiem - dr nauk rolniczych i autorem programu telewizyjnego "Smaki Polskie", niezależnym ekspertem kulinarnym, prezesem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, propagatorem i autorytetem kuchni myśliwskiej i staropolskiej, a przy tym wyśmienitym gawędziarzem. Na cedyńskim rynku odbędzie się uczta dla miłośników dziczyzny połączonej z dynią.

Na uczestników będą czekać stoiska z regionalnymi produktami, przetworami, rzemiosłem artystycznym. Zapraszamy również do aktywnego udziału w warsztatach ceramiki, mozaiki oraz tworzenia okrągłych lalek. Na cedyńskim rynku do wspólnej zabawy zaprosi „Akademia Cyrkowa”. Nie zabraknie również zabaw i gier dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie prezentacji tematycznych. Wyczekiwanym punktem Festiwalu będą konkursy na największą dynię, najdziwniejszą dynię oraz oryginalną potrawę z dyni (wypieki, przetwory, dania). Czekamy także na Państwa pomysły związane z wykorzystaniem dyni jako motywu w sztuce: rysunek, malarstwo, fotografia, jesienne dekoracje dla domu i stołu.

W Muzeum Regionalnym odbędą się spotkania i wykłady na temat przedsiębiorczości organizacji pozarządowych oraz aktywności kobiet w samorządzie lokalnym. Spotkamy się także z autorem pomnika Orła na Górze Czcibora, laureatem nagrody Pro Arte 2015 – Stanisławem Biżkiem.

Koncert poezji śpiewanej Ryszarda Leoszewskiego przeniesie nas w magiczny klimat cedyńskiej jesieni.

Organizatorzy:
Gmina Cedynia, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość.

Szczegółowy program wydarzenia już wkrótce na stronie www.cedynia.pl

Informacje o konkursach i prezentacjach własnych produktów regionalnych podczas Festiwalu: Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, pl. Wolności 4, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cedynia na okrągło

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring