Szukaj

Błogosławieństwo wody

Dni Cedyni rozpoczęły się już w czwartek, 21 czerwca o godzinie 20.00 na najdalej na zachód wysuniętym punkcie Polski. Jest to miejsce w zakolu Odry, pomiędzy Osinowem Dolnym a Starym Kostrzynkiem. W otoczeniu przyrody spotkali się mieszkańcy gminy Cedynia, aby wspólnie uczcić uroczystość św. Jana Chrzciciela.

Obrzęd święcenia wody rozpoczął ksiądz kanonik dziekan Michał Kostrzewa. Zebrani wspólnie modlili się o to, aby wody Odry i wszystkich akwenów były dla nas łaskawe i bezpieczne dla tych, którzy na nie wypływają. Spotkanie na najdalej na zachód wysuniętym punkcie Polski miało jeszcze inne symboliczne znaczenie. W tym dniu pożegnaliśmy trzecie klasy gimnazjum, które „wypływają na głębokie wody” swojego życia, kończąc naukę w cedyńskiej szkole.

Sporym zainteresowaniem cieszył się, wydany przez Burmistrz Cedyni, certyfikat poświadczający o zdobyciu najdalej na zachód wysuniętego punktu Polski. Certyfikat jest wydawany osobom, które przebywały w tym miejscu. Po jego odbiór można zgłosić się do Centrum promocji i Turystyki w Cedyni.

Błogosławieństwo wody jest obrzędem, który wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń gminy Cedynia. Dziękujemy wszystkim obecnym w tym ważnym dniu, w tym wyjątkowym miejscu.

GALERIA

Błogosławieństwo wody

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring