Szukaj

Dzień Seniora 2017 - relacja

Jest w naszej gminie wyjątkowa grupa mieszkańców. Ludzi, którzy od pokoleń tworzą tę społeczność. Ludzi, którzy swoimi poczynaniami wpisują się w karty lokalnej historii oraz są autorytetami dla młodych. To właśnie z okazji ich święta spotkaliśmy się 27 października o godzinie 17.00 w świetlicy w Golicach. To na ich ręce, z okazji Dnia Seniora zostały przekazane najserdeczniejsze życzenia.

W Golicach zebrało się kilkudziesięciu seniorów z naszej gminy. Przybyli oni, aby wspólnie cieszyć się z tej wyjątkowej okazji, by razem bawić się, śpiewać i tańczyć. Prowadzący imprezę – pan Robert Górski złożył życzenia, następnie oddając głos pani Burmistrz Cedyni Gabrieli Kotowicz oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej panu Krzysztofowi Nowakowi, którzy serdecznie gratulowali seniorom wytrwałości, witalności i życzyli ogromu zdrowia i samych pogodnych dni. Do życzeń dołączył się również dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, pan Andrzej Łazowski, podziwiając energię solenizantów.

Goście raczyli się poczęstunkiem, między innymi pysznymi ciastami przygotowanymi przez panie świetliczanki oraz przez panie z sołectw.

Uroczyste spotkanie nabrało swojskiego klimatu, ze względu na przyjazną atmosferę, jaka panowała wśród nas. Śpiewom i tańcom nie było końca. Swoją obecnością uraczył nas rodzimy zespół Kalimera – od lat umilający wiele wydarzeń organizowanych na terenie gminy. Swoje pięć minut na scenie mieli również goście – Cedyńskie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów przygotowało wspaniały program artystyczny, którym zachwycili pozostałych uczestników spotkania. Mikrofon przejęły również mieszkanki gminy, śpiewając znane i lubiane utwory sprzed lat.

Zabawa prowadzona była przez Kapelę Podwórkową Rewir – panowie jak zwykle poderwali wszystkich do tańca. Z parkietu biła niesamowita energia.

Nasi seniorzy przełamują wszystkie stereotypy – nie siedzą w domach i nie narzekają na starczy los. Wręcz przeciwnie – korzystają w pełni z życia i oddychają pełną piersią. To fakt, życie zaczyna się po sześćdziesiątce, oni są tego najlepszym przykładem.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i sponsorom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

(kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii)

Dzień Seniora 2017 - relacja

 

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring