Szukaj

Polsko-niemiecki szlak wież

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu we współpracy z innymi partnerami stworzył projekt, zatytułowany Polsko-niemiecki szlak wież – pomiędzy Berlinem a Szczecinem. Celem tego projektu jest zbudowanie stałej współpracy i tworzenie transgranicznego szlaku wież.

Planowana jest dwudniowa autobusowa podróż studyjna dla osób z branży turystycznej i aktywnych obywateli. Wspólny czas w podróży wykorzystamy do celów integracji i wzmocnienia relacji partnerskich. Działania prowadzone przez uczestników projektu mają przyczynić się do powstania ulotki informacyjnej opisująca sieć wież naszego regionu, w której znajdziemy fotografie z wyprawy oraz opisy poszczególnych miejsc. Całość ma tworzyć grupa aktywnych ludzi, którzy poprzez swoje umiejętności i doświadczenie przyczynią się do rozwoju projektu. Wiosną będzie realizowany drugi etap podróży i liczymy, że będzie Państwo z nami. Wówczas też planujemy pozyskać środki na druk katalogu i realizację drugiej podróży studyjne.

Podczas podróży studyjnej uczestnicy mają do dyspozycji noclegi oraz posiłki. Koszty wyjazdu to 60 zł (opłata za wyżywienie, tj. śniadania i kolacje, przejazd autobusem). Dodatkowo będzie trzeba opłacić nocleg oraz obiad (w Chojnie oraz w Niemczech).

Wyjazd zaplanowany jest na 21-22 października 2017 r. W planie wyjazdu jest przejazd szlakiem turystycznym oraz zwiedzanie wież i okolic w poszczególnych miejscowościach. Począwszy od Cedyni, przez Lubiechów Górny, Chojnę, Swobnicę, na Schwedt czy Bad Freienwalde. Nocleg zaplanowany jest w Krajniku Górnym.

Spotykamy się na cedyńskim rynku o godzinie 11:00. Osoby ze Szczecina będą mogły przyjechać mikrobusem z Chojny do Cedyni.

W ramach projektu zaplanowane są również spotkania z ciekawymi ludźmi i tak w samo południe spotkamy się ze znanym dziennikarzem Romanem Czejarkiem.

Zapraszamy do udziału chętne osoby, które chcą wesprzeć rozwój euroregionu oraz gminy Cedynia. Promowanie społeczeństwa lokalnego leży w naszej wspólnej gestii. Liczymy na Państwa obecność.
Kontakt:

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu
plac Wolności 4, 74-520 Cedynia
tel. 91 41 44 131
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polsko-niemiecki szlak wież

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring