Szukaj

Wieczór gruziński w „Cedyńskich Pierożkach”

3. polsko-niemiecki festiwal „Cedynia na Okrągło” rozpoczął się już w piątek 29.09.2017 r. otwarciem 3. wystawy fotograficznej z cyklu Galeria na 6 w Cedyńskich Pierożkach. Na ścianach popularnej pierogarni tym razem swoje zdjęcia z wyprawy rowerowej po Gruzji zaprezentował cedynianin Andrzej Mazur. Z uwagi na temat, otwarcie wystawy połączono z wieczorem gruzińskim. Pomysłodawczynią spotkania była pani Marika Pirveli, Gruzinka z Tbilisi, od ponad 30 lat mieszkająca w Polsce.

Do gawędy o Gruzji zaprosiła Janusza Szewczuka – szczecinianina, honorowego obywatela Tbilisi, długoletniego przyjaciela Gruzinów, który od lat pomaga samorządom gruzińskim wyjść z zapaści gospodarczej.

Właścicielki „Cedyńskich Pierożków”, pani Marta Mieczkowska i Justyna Jachowicz przygotowały potrawy kuchni gruzińskiej według przepisów dostarczonych przez Marikę Pirveli. Była to okazja, aby nauczyć się jeść tradycyjne gruzińskie pierogi chinkali, spróbować gruzińskiego ciasta herbacianego oraz gruzińskich sałatek.

Degustacji towarzyły gawędy o urokach Gruzji, o życiu i obyczajach Gruzinów. Dzięki zdjęciom pana Andrzej Mazura uczestnicy spotkania mogli zobaczyć piękno ziemi gruzińskiej.

Zapraszamy mieszkańców Cedyni do odwiedzenia Galerii na 6  i obejrzenia wystawy „Obrazki z Gruzji”.

GALERIA

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring