Szukaj

Zwycięzcy 3. konkursu na Dynię z Cedyni

Podczas sobotniego 3. festiwalu „Cedynia na Okrągło” rozstrzygnięto 4 ogłoszone w związku z  dyniowym  świętem konkursy.

W konkursie na największą cedyńską dynię wystartowało 5 uczestników. Najbardziej okazały egzemplarz udało się wyhodować panu Andrzejowi Mazurowi i to jego dynia otrzymała tytuł „Największej Dyni z Cedyni”. Miejsce II zajęła dynia pani Iwony Junikiewicz, a III - Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Cedyni. Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienie dyni wyhodowanej przez pana Zbigniewa Modrasa.

Do tytułu „Najdziwniejszej Dyni z Cedyni” nominowanych było 10 niezwykłych okazów. Miejsce I przyznano dyni wyhodowanej w gospodarstwie rolnym Ewy i Damiana Rabendów (woj. wielkopolskie). II miejsce zdobyła pani Agnieszka Lipińska, na III miejscu pod względem „dziwności”  znalazła się dynia pana Andrzeja Mazura, a wyróżnienie otrzymało sołectwo Lubiechów Górny.

Wzorem poprzednich edycji festiwalu „Cedynia na Okrągło” ogłoszony został również konkurs na oryginalną potrawę na bazie dyni. W tym roku wzięło w nim udział 7 uczestników. Komisja przyznała I miejsce sołectwu „Żelichów”, II – sołectwu Lubiechów Górny, III – sołectwu Lubiechów Dolny, a wyróżnienie otrzymała Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni.

W konkursie plastycznym „Dynia w sztuce” wśród 6 zgłoszonych do konkursu prac, których motywem przewodnim była dynia, jury wyróżniło sołectwo Lubiechów Górny. III miejsce zajęła praca pani Iwony Junikiewicz, II – Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Najlepszy okazał się Radosław Celak, który zachwycił komisję swoją wrażliwością artystyczną i oryginalnością.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ich zaangażowanie.
Już dziś zachęcamy Państwa do udziału w konkursach w przyszłorocznej edycji festiwalu „Cedynia na Okrągło” 29.09.2018 r.

GALERIA

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring