Szukaj

Pokaz kulinarny podczas 3. festiwalu "Cedynia na Okrągło"

Festiwalowi "Cedynia na Okrągło" towarzyszyć będzie, jak co roku, pokaz kulinarny, którego motywem przewodnim jest dynia.

W 2015 r. na cedyńskim rynku odbyła się uczta dla miłośników dziczyzny połączonej z dynią. Pokaz prowadził mistrzem kuchni pan Grzegorz Russak- dr nauk rolniczych i autor programu telewizyjnego "Smaki Polskie", niezależny ekspert kulinarny, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, propagator i autorytet kuchni myśliwskiej i staropolskiej, a przy tym wyśmienity gawędziarz.

W ubiegłym roku postawiliśmy na potrawy z ryb.  Pokazu kulinarny dla festiwalowej publiczności prowadziło Niezależne Cedyńskie Towarzystwo Wędkarskie Miętus.

W tegorocznej edycji festiwalu "Cedynia na Okrągło" motywem przewodnim  pokazu kulinarnego będą dania jarskie na bazie dyni i ziemniaka. Partnerem show jest hotel i restauracja PIAST w Cedyni.

Na cedyńskim rynku gotować będziemy z mistrzem kuchni, cedynianinem Pawłem Sojką, szefem kuchni „Restauracji nad Odrą”, finalistą konkursu kulinarnego Zachodniopomorski Kucharz Roku 2017.

Paweł Sojka jest kucharzem z wieloletnim doświadczeniem. Uczestniczył w wielu warsztatach kulinarnych w Polsce pod okiem znakomitych szefów kuchni - uczestników programów telewizyjnych Top Chef, szkolił swoje umiejętności pod okiem wyśmienitego kucharza Kurta Szchelera w jego akademii w Warszawie.

Na pokaz połączony z degustacją zapraszamy w sobotę 30 września o godz. 14.00.

Zdjęcia pochodzą z profilu Facebook Pawła Sojki.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring