Szukaj

Warsztaty gry na djembe

Zapraszamy do spróbowania swoich sił w grze na djembe podczas festiwalu “Cedynia na Okrągło”. Warsztaty gry na djembe to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Gra na bębnach przysparza dużo uśmiechu i radości, rozwija koordynację ruchową oraz zręczność. Muzyka bębnów sprzyja relaksowi. Niweluje stres i odpręża a zarazem jednoczy i integruje :)

Na bębnach może grać każdy. Są to instrumenty intuicyjne dające wiele satysfakcji. Warsztat polega na zabawach rytmicznych, takich jak m.in. powtarzanie i zapętlanie fraz różnej długości, odpowiadanie na sygnały muzyczne, również wyklaskiwanie i werbalizacja dźwięków. Repertuar opiera się na autentycznych afrykańskich układach rytmicznych. Zalety bębnienia można mnożyć, ale najlepiej po prostu samemu tego doświadczyć.  

W bębniarskim kręgu, liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

Dołącz do nas!  Warsztaty na cedyńskim rynku w godz. 14.30 – 15.30 poprowadzi Paweł Sasin.

Swoją przygodę z bębnami afrykańskimi (djembe, dunduny) Paweł Sasin rozpoczął na początku 2008 r. wraz z grupą znajomych pod okiem Piotra Burka, członka Czerwonego Drzewa i Manasrytmu, jednych z pierwszych polskich zespołów grających muzykę bębnów wzorowaną na tradycyjnej afrykańskiej.  Jest jednym z założycieli grupy Tocomala (słowo zaczerpnięte ze słownika ludu Malinke, które oznacza podróż, dla członków grupy mentalną - muzyczną), która ma na celu skupianie aktywnych szczecińskich bębniarzy, zakochanych w zachodnio-afrykańskich rytmach.  Od 2012 r. współtworzy zespół Afrique Sogue (Słońce Afryki), prezentujący tradycyjne pieśni, muzykę bębnów oraz taniec afrykański.

Od początku 2013 roku prowadzi cykliczne warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Stale się doskonali, do tej pory uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez takich wirtuozów djembe jak m.in.: Famoudou Konate, Mansa Camio, Babara Bangoura, Petit Adama Diarra, Harouna Dembele, Adama Biloru Dembele, Thomas Guei, Sana Camara, Karamoko Camara, Amadou Bangura, Moussa Coulibaly oraz Jakub Pogorzelski, Paul Grocott, Jakub Lichwa, Sylwia Walczak i Robert Tydrych. Od 2014 roku zasila skład zespołu Sambal - pionierów samby w Polsce. Został także zaproszony do współtworzenia Bloco X - międzynarodowej grupy sambowej, zrzeszającej sambistów z całej Europy. W październiku 2016 roku zainicjował i zorganizował wraz z przyjaciółmi pierwszą edycję Festiwalu Kultury Afrykańskiej - Africa Trip - w Szczecinie.

Warsztaty gry na djembe

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring