Szukaj

"Święto nad Rozlewiskiem" - relacja

Sołectwo Stary Kostrzynek w minioną sobotę zorganizowało coroczne „Święto nad Rozlewiskiem”.  W tym roku festyn połączony został z  nadaniem imienia Pierwszych Osadników Ziemi Kostrzyneckiej świetlicy wiejskiej w Starym Kostrzynku.

To bardzo cenna inicjatywa społeczności Starego Kostrzynka, która ma na celu upamiętnienie pierwszych mieszkańców, którzy 70 lat temu przybyli na ten najdalej na zachód wysunięty punkt nowej Polski, by tu budować przyszłość dla siebie i przyszłych pokoleń. To również kolejny krok na drodze budowania lokalnej tożsamości i dziedzictwa.

Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni również dawni mieszkańcy sołectwa. Spotkania po latach mają stać się nową tradycją społeczności Starego Kostrzynka.

Ważnym punktem festynu była licytacja na rzecz Emilii i Marka, rodzeństwa chorującego na rzadką chorobę genetyczną, podopiecznych Fundacji Chłodzimy Gorączkowych. Na aukcji wystawiono ponad 50 przedmiotów otrzymanych od prywatnych darczyńców, instytucji i przedsiębiorstw. Dzięki niebywałej hojności mieszkańców Starego Kostrzynka, jak również wszystkich gości biorących udział w aukcji, udało się zebrać 7051,50 zł i 22 euro.

Podczas festynu zaprezentowały się ludowe zespoły śpiewacze Kalina z Kobylanki i Drzewiczanie z Kostrzyna. Zabawa taneczna trwała do białego rana.

Organizatorzy „Święta nad Rozlewiskiem” serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.

foto: Stanisława Kopczyńska

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring