Szukaj

XXII Flis Odrzański w Bielinku

5 lipca 2017 r. w Bielinku powitaliśmy żeglarzy XXII Flisu Odrzańskiego pokonujących rzekę Odrę na tratwach, barkach i łodziach.  Naszych gości oczekiwaliśmy na nabrzeżu i w świetlicy wiejskiej. Flisaków powitała sołtys Bielinka  Jadwiga Gruchała, sekretarz gminy Cedynia Ewa Pawłowska oraz dyrektor COKiS Andrzej Łazowski.

Tegoroczny Flis Odrzański rozpoczął się 20 czerwca w Bohuminie (Czechy). Jego trasa liczy 718 km. Już 8 lipca Flis dotrze do Szczcecina, gdzie będzie miała miejsce 2-dniowa uroczystość Dni Rzeki Odry.  Organizatorem Flisów Odrzańskich jest dr Elżbieta Marszałek, wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej. Wraz z Komodorem 22 Flisu kpt żw. Włodzimierzem Grycnerem oraz uczestnikami Flisu, a także gospodarzami nadodrzańskich miejscowości walczą o to, by Odra znalazła należne jej miejsce na gospodarczej mapie Polski i Europy. Głównym przesłaniem Flisów Odrzańskich jest ożywienie terenu nadodrzańskiego, propagowanie walorów turystycznych Odry i rozwój turystyki rzecznej.

Mieszkańcy gminy Cedynia w zeszłym roku mieli okazję przyglądać się powstawaniu tratwy, którą przy świetlicy wiejskiej w Bielinku budował Retman Flisów Odrzańskich Mieczysław Łabedzki. Jego tratwa stanowiła główną atrakcję tegorocznej wyprawy po rzece Odrze, która mogli podziwiać zgromadzeni przy dawnej przeprawie promowej mieszkańcy oczekujący na flisaków.

Spotkanie w Bielinku przygotował Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Flisacy ugoszczeni zostali poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bielinku. Czas spotkania umilała śpiewem pani Anna Pędzik-Krajewska.

W imieniu organizatorów Flisu Odrzańskiego serdecznie zapraszamy do Szczecina na obchody Dni Rzeki Odry. Szczegóły imprezy znajdziecie Państwo na stronie www.flisodrzanski.pl

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring