Szukaj

Cedynia na okrągło po raz drugi

1 października 2016r spotkamy się na cedyńskim rynku by podczas 2 Festiwalu „Ce-dynia na okrągło” zaprezentować lokalne produkty naszego regionu i podsumować konkurs na dynię z Cedyni.

Podczas festiwalu będziemy prezentować kuchnię regionalną i zdrową. Poznamy też tajniki kuchni cedyńskiej, na podstawie której stworzymy wspólnie własną książkę kucharską.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie gotowanie wspólnej potrawy z towarzyszeniem widzów. Motywem przewodnim festiwalu jest dynia. W ubiegłym roku gotowaliśmy z mistrzem kuchni panem Grzegorzem Russakiem  autorem programu telewizyjnego "Ostoja", propagatorem i autorytetem kuchni myśliwskiej i staropolskiej, a przy tym wyśmienitym gawędziarzem. Na cedyńskim rynku odbyła się uczta dla miłośników dziczyzny połączonej z dynią. 

W tym roku stawiamy na potrawy z ryb. Na licznych rozlewiskach Odry (m.in. Bielinek) lokalne stowarzyszenia wędkarskie opiekują się łowiskami , w których królują Sandacze i Szczupaki. Partnerem pokazu kulinarnego jest Niezależne Cedyńskie Towarzystwo Wędkarskie Miętus.

Wyczekiwanym punktem Festiwalu będą konkursy na największą dynię, najdziwniejszą dynię oraz oryginalną potrawę z dyni (wypieki, przetwory, dania, etc). Czekamy także na Państwa pomysły związane z wykorzystaniem dyni jako motywu w sztuce: rysunek, malarstwo, fotografia, jesienne dekoracje dla domu i stołu.

Pokazy oraz prezentacje uświetnią występy artystyczne zespołów ludowych oraz koncert gwiazdy wieczoru.

Zapraszamy również do aktywnego udziału w warsztatach, zabawach i grach dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy mieszkańców gminy Cedynia oraz Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, do włączenia się w przygotowanie prezentacji tematycznych.

Produkty regionalne, przetwory, rzemiosło artystyczne oraz dobra zabawa – to wszystko znajdą Państwo na naszym Festiwalu.

Szczegółowy program już wkrótce!

Informacje dla wystawców: Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 41 44 131, Plac Wolności 4

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU w 2 Festiwalu Cedynia na okrągło

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSÓW

REGULAMIN KONKURSÓW

Zobacz jak było na Festiwalu w 2015 roku: http://cedynia.pl/um/266-ce-dynia-na-okraglo-relacja

Cedynia na okrągło po raz drugi

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring