Szukaj

Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

Wczoraj, tj. 24 lipca 2018, w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz podpisała umowę z przedstawicielem departamentu Ministerstwa Sprawiedliwości, dotyczącą doposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt ratownictwa technicznego i medycznego.

Od 2 lutego ruszył wielki ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. Strażacy, niosący pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory.

Gmina Cedynia otrzyma dofinansowanie w kwocie 44 798,59 zł na zakup: torby R1 z wyposażeniem dla OSP z Cedyni, Piasku, Czachowa i Lubiechowa Górnego; automatycznego defibrylatora zewnętrznego dla OSP Cedynia; piły ratowniczej do szyb klejonych da OSP Cedynia i Osinów Dolny; zabezpieczenia poduszki powietrznej kierowcy i pasażera dla OSP Cedynia i Osinów Dolny; zestawu uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów dla OSP Cedynia, Osinów Dolny; detektora napięcia dla OSP Cedynia i Lubiechów Górny; detektora wielogazowego dla OSP Cedynia, Osinów Dolny i Czachów; przenośnego zestawu oświetleniowego dla OSP Cedynia, Osinów Dolny i Lubiechów Górny; sprzętu do oznakowania terenu akcji dla OSP Cedynia i Osinów Dolny oraz parawanu do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków dla OSP Cedynia i Osinów Dolny.

Nowy sprzęt pozwoli naszym strażakom na jeszcze bardziej profesjonalne działania podczas akcji.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring