Szukaj

Spotkanie dotyczące organizacji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - relacja

9 kwietnia 2018 roku w Świetlicy Osiedlowej w Cedyni odbyło się spotkanie dotyczące organizacji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Frekwencja dopisała, obecnych było wielu mieszkańców naszej gminy, reprezentujących różne środowiska – stowarzyszenia, parafie, sołectwa.

Głównym celem spotkania była dyskusja na temat tego, jak w godny sposób upamiętnić 100 lat od kiedy Polacy żyją w niepodległym kraju. Istotną kwestią zauważoną przez obecnych było to, że należy zaangażować wszystkie sołectwa, instytucje, szkoły oraz wszystkich mieszkańców do tego, aby ta ważna dla nas rocznica była celebrowana nie tylko 11 listopada, ale już teraz podjąć działania, które będą nawiązywały do tego święta.

Zgromadzeni mieli wiele ciekawych pomysłów, między innymi inscenizacja przedstawiająca Polskę na przełomie tych stu lat, sadzenie stu drzewek, uporządkowanie skweru przy urzędzie gminy, warsztaty, wystawy czy też wywiady z najstarszymi mieszkańcami naszej gminy.

Każdy z pomysłów będzie analizowany. Mamy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy zrobią co w ich mocy, aby godnie przeżyć ten wyjątkowy rok, a 11 listopada zorganizować piękne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zachęcamy do zaangażowania się, ponieważ wspólne działania są największą gwarancją tego, że uda się coś zorganizować na miarę patriotycznej Cedyni.

W najbliższym czasie zostanie zorganizowane kolejne spotkanie, na którym dopracujemy konkrety i stworzymy harmonogram wydarzeń na terenie gminy. Liczymy na kreatywność. Do zobaczenia.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring