Szukaj

Część artystyczna podczas Narodowego Święta Niepodległości

Budowanie patriotycznej Polski jest wyzwaniem dla naszego pokolenia. Naszą wspólną sprawą jest, aby chwalebna historia oręża polskiego była w naszych sercach i na naszych językach. Cedynia, przez którą przechodzi szlak historyczny Polski, to miejsce przesiąknięte różnymi dziejami, począwszy od rządów Mieszka I, przez bitwę pod Cedynią, do forsowania Odry za czasów II wojny światowej.

Jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy w tak wyjątkowym zakątku Polski, obecnie w centrum Unii Europejskiej. Dumni, że na tych ziemiach toczył się bój o wolną Polskę, o to, żeby móc żyć niepodlegle, żyć wolno.

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spotykamy się w tym roku na placu Wolności, aby uroczyście przeżyć ten wyjątkowy dzień.

Zapraszamy Państwa na godzinę 20.00 do Hotelu Klasztor - tam odbędzie się część artystyczna.  

„Jak tu prawdę o Polsce powiedzieć?” - montaż słowno–muzyczny przygotowany przez uczestników zajęć teatralnych i muzycznych, działających przy Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Grupa młodych artystów, pod kierunkiem państwa Bożenny i Janusza Rusaków po raz kolejny przedstawi swoje umiejętności, odkryte w Kuźni Talentów – świetlicy na Sójczym Wzgórzu.  

Występem wieczoru będzie koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami – szczecińska grupa słynąca z nurtu głównie poezji śpiewanej. Uraczą gości piosenkami autorskimi, nawiązującymi do tematów patriotycznych.

W skład zespołu wchodzą:
Ryszard Leoszewski – gitara i wokal, Mariusz Smoliński – piano, Krzysztof Ciesielski – kontrabas oraz Lech Grochala – perkusja.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym doniosłym wydarzeniu oraz integracji, która umożliwi nam wspólne budowanie patriotycznej Polski – patriotycznej Cedyni.

Część artystyczna podczas Narodowego Święta Niepodległości

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąRejon Pamięci NarodowejSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa Gminy