Szukaj

Jubileusz 90-lat

„Nie sądziłem, że doczekam takiego dnia i takich odwiedzin. Kto by pomyślał, że będę tak długo żył!” - słowa pana Jana Czyża, mieszkańca Golic, który skończył właśnie 90 lat. Pan Jan nie krył łez wzruszenia, podczas kiedy pani Burmistrz Gabriela Kotowicz wraz z panem Krzysztofem Nowakiem – Przewodniczącym Rady Miejskiej odwiedzili go z tej doniosłej okazji i składali uroczyste życzenia oraz bukiet kwiatów na jego ręce.

Pan Jan po wojnie osiedlił się w gminie Cedynia. W 1953 roku zawarł związek małżeński z Marianną Czyż i zamieszkali w Golicach. W chwili obecnej czcigodny jubilat jest dumnym dziadkiem 6 wnuków i 7 prawnuków. Swoim zaangażowaniem w rozwój gospodarki naszej gminy zasłużył na szczególne wyróżnienie. W latach 70. był zastępcą księgowego w PGR w Golicach, następnie w Radostowie, a finalnie w Cedyni. Jego postawa przez wiele lat budziła szacunek wśród mieszkańców i współpracowników.  

Jesteśmy dumni, że naszą gminę zamieszkują tak ważne osobistości, które przez lata służyły na poczet społeczeństwa.

Chcielibyśmy raz jeszcze życzyć szanownemu jubilatowi w szczególności zdrowia, wytrwałości oraz samych pogodnych dni – aby uśmiech, jakim przywitał nas w swoich progach, nie znikał z jego twarzy.

Wszystkiego, co najlepsze!

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring