Szukaj

„Z sąsiadem jak z bratem”- relacja

Projekt „ Z sąsiadem jak z bratem” polegał na integracji i aktywizacji mieszkańców Łukowic poprzez wspólne przygotowanie i przeprowadzenie festynu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Podczas festynu można było skosztować ciepłych kiełbasek z grilla zakupionego w ramach programu Społecznik 2018, popcornu i waty cukrowej zakupionych ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, pysznych ciast przygotowanych przez miejscowe gospodynie, ciepłych i zimnych napojów.

Spotkanie zaczęto około godziny 15:00 przedstawieniem „Czary Mary”. Kuba Soboń przeniósł obecnych w świat iluzji. W trakcie całego wydarzenia można było skorzystać z malowania buziek, kręconych balonów, gier i zabaw z nagrodami (nagrodę słodką lub rzeczową otrzymał każdy uczestnik wydarzenia). Były dmuchane zamki, strzelanie z łuku, „Rezonans uśmiechu”. Pan Bogusław Pałasz,  zastępca Prezesa Ligi Ochrony Kraju koła VIS w Szczecinie oraz członek klubu Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego prowadził wystawę i konsultacje na temat broni sportowej. Można było spotkać się z pasjonatą  paralotni i lotów tandemowych, był z nami jak zawsze niezawodny Norbert Pająk z Ale Odlot!. Dzięki współpracy z Chojeńskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt Psijaciele zaistniała możliwość zapoznania się z losem zwierząt domowych w schroniskach i wsparcia stowarzyszenia, które częścią tych zwierząt się zajmuje. Oczywiście jak zawsze niezawodni okazali się strażacy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Ochotniczych Straży Pożarnych Lubiechów Górny i Orzechów, którzy prowadzili np. kręgle strażackie dla chętnych zawodników.

Zakładany cel projektu został osiągnięty poprzez integrację międzypokoleniową mieszkańców Łukowic i okolic oraz wzmocnienie relacji sąsiedzkich. Projekt zdecydowanie pokazał, że w grupie raźniej, weselej i milej spędza się czas. 15 września Łukowice tętniły życiem. Mamy nadzieję, że każdy mieszkaniec poczuł się ważny, doceniony i wie, że bez jego pomocy festyn by się nie udał.

Projekt był dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zadanie publiczne było finansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik 2018. Pozostali współorganizatorzy wydarzenia to: Sołtys wraz z radą sołecką Łukowic, Uczniowski Klub Sportowy Czcibor Cedynia wraz z wolontariuszami, grupa nieformalna, Gmina Cedynia, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, TSTRANS, Fundacja Kamienica 1, sponsorzy indywidualni.

Serdecznie dziękujemy za obecność, wsparcie, każde miłe słowo i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

GALERIA

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring