Szukaj

"Z sąsiadem jak z bratem"

Sołtys Łukowic wraz z radą sołecką, Uczniowski Klub Sportowy Czcibor Cedynia oraz grupa nieformalna: Elżbieta Szablewska, Grzegorz Szablewski, Agnieszka Numryk zapraszają na festyn: "Z sąsiadem jak z bratem", który odbędzie się 15 września 2018 r, start o godzinie 15:00 na boisku sportowym w Łukowicach.

Celem głównym jest integracja i aktywizacja mieszkańców Łukowic ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. „Z sąsiadem jak z bratem” ma zaspokoić potrzeby mieszkańców sołectwa i okolic pod względem zorganizowanego czasu wolnego dla dzieci i młodzieży oraz całych wielopokoleniowych rodzin. Projekt ma być odpowiedzią na zgłaszane potrzeby mieszkańców, którzy są, jak wskazuje Lokalny Program Rewitalizacji, najbardziej zdegradowaną wsią gminy Cedynia.

W programie zaplanowano m.in.
-  "Czary Mary" - Kuba Soboń
- wspólne grilowanie i domowe wypieki przy kawie, herbacie
- wata cukrowa, popcorn
- animacje i konkursy dla dzieci, młodzieży, w tym: malowanie twarzy, modelowanie baloników, duże bańki mydlane, brokatowe tatuaże, ukryta niespodzianka, dmuchaniec DINO itp.
- Motoparalotnie nad Odrą i Ale Odlot
- spotkanie ze strażakami z OSP i MDP Lubiechów Górny i Orzechów

Dodatkowo będzie można wesprzeć finansowo lub rzeczowo Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt PSIJACIELE

Wydarzenie jest realizowane między innymi dzięki otrzymanym  dofinansowaniom. Grupa nieformalna wygrała w ramach konkursu ofert „Mikrodotacje, lokalne przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego” i chce pokazać, że w grupie raźniej, weselej  i milej spędza się czas. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik 2018. Pozostali współorganizatorzy wydarzenia to: Gmina Cedynia, Cedyński Ośrodek Kultury I Sportu, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, TSTRANS, Fundacja Kamienica 1.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring