Szukaj

Lipcowe atrakcje w Łukowicach - relacja

Pierwszy miesiąc wakacji za Nami, sołectwo Łukowice przy współpracy z Gminą Cedynia oraz Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu zorganizowało w tym czasie dla swoich mieszkańców i wszystkich gości następujące atrakcje:

1. 6 lipca „ Kuchenne Rewolucje” - dzieci przy odrobimy pomocy ze strony dorosłych zrobiły piękne, kolorowe, przepyszne pizze oraz słodkie, owocowe galaretki. Następnie udały się na boisko i plac zabaw, gdzie w zamian za swoją aktywność otrzymały drobne nagrody.2. 13 lipca „Norweskie popołudnie” - odwiedzający Nas goście, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, przedstawili Nam zwyczaje, potrawy i dziecięco młodzieżowe zabawy. Dzieci po raz kolejny miały okazję się zintegrować, a rodzice porozmawiać.3. 14 lipca- wyjazd do Międzyzdrojów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedni skorzystali ze spacerów po molo,  Alei Gwiazd i innych atrakcjach Międzyzdrojów. Inni z piasku na plaży, kosztowali lokalnych specjalności, udali się do Muzeum Figur Woskowych. Jedno jest pewne- wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Kierowcy należą się podziękowania za bezpieczny transport.Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniach, miłe słowa wsparcia Naszych działań i zapewniamy, że w sierpniu też będzie się działo.

Już teraz możemy powiedzieć, że Uczniowski Klub Sportowy Czcibor Cedynia wraz z grupą nieformalną (Grzegorz Szablewski, Monika Zarzycka, Marlena Jaworska) podpisał już jedną umowę na dofinansowanie projektu WWW- Wspólny Wiejski Wypoczynek. Projekt jest dofinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, z programu Społecznik 2018.  Zakładanym rezultatem projektu będzie zakup rocznego Parasola Licencyjnego pozwalającego na wyświetlanie dowolnych filmów z repertuaru reprezentowanych studiów filmowych, tak często jak będziemy chcieli, przez okres roku, w pomieszczeniu świetlicy wiejskiej w Łukowicach. Dodatkowo planuje się zakup kilku płyt DVD z bajkami, filmami kina familijnego. Rezultatem będzie zorganizowanie co najmniej 5 wspólnych wieczorów dla dzieci i młodzieży w ramach projektu WWW. Zorganizowanie wspólnych wiejskich wieczorów z filmem pozwoli na większą integrację społeczeństwa sołectwa oraz ubogaci ofertę świetlicy, jako miejsca w którym dzieci i młodzież spędzają czas wolny lub oczekując na pracujących rodziców.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring