Szukaj

Gimnazjum

Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni

Adres szkoły: ul. Mieszka I 21, 74-520 Cedynia
Telefon: 091 4144 111
Adres WWW: http://gimcedynia.edupage.org/
E-mail szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni to szkoła skupiająca młodzież z terenu całej gminy. Funkcjonuje od 1  września 1999r., wspólnie w jednym budynku ze szkołą podstawową oraz przedszkolem miejskim. W szkole zatrudnionych jest 21 pedagogów. Szkoła dysponuje dobrymi warunkami lokalowymi: sale lekcyjne są jasne i przestronne a ich liczba jest wystarczająca do realizacji zajęć w systemie jednozmianowym. Do dyspozycji uczniów pozostaje: 7 sal  lekcyjnych, 2 pracownie językowe, 1 pracownia informatyczna, świetlica, czytelnia, sala gimnastyczna, gabinet  pedagoga, gabinet nauczania indywidualnego, gabinet pielęgniarki, kompleks boisk "Orlik". Od 2005 roku szkoła systematycznie dba o rozwój bazy lokalowej i wyposażenia oraz modernizację szkoły. W szkole znajdują się: środki audiowizualne (rzutniki multimedialne, tablice interaktywne) i komputery z łączem internetowym. Sukcesywnie wymienia się oraz uzupełnia pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy.

W czerwcu 2007 roku, szkoła przyjęła imię Mieszka I, nadanie imienia poprzedzało szereg uczniowskich działań dotyczących wyboru patrona i poznania jego sylwetki. Uroczystość nadania imienia, wręczenie sztandaru szkole oraz hymnu, było ważnym wydarzeniem lokalnym i wynikiem pracy całej społeczności szkolnej, organu prowadzącego oraz partnerów szkoły.

Oprócz zajęć lekcyjnych nauczyciele stwarzają młodzieży warunki do rozwoju zainteresowań i uzdolnień poprzez prowadzenie kół przedmiotowych i zainteresowań, organizację zajęć wyrównawczych, zajęć korekcyjno – kompensacyjnych, konsultacji czy zajęć sportowych. W szkole podejmowanych jest szereg działań, akcji, programów i projektów (np. Szkoła z klasą; Uczeń z klasą; Poczytaj mi przyjacielu; Szkoła na Ptak; Ekorewolucja; Społeczeństwo obywatelskie zaczyna się w szkole; English Teaching; Szkoła Równych Szans; Moje gimnazjum – moja szansa; Z matematyką, fizyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat!; Szkoła obywateli; spotkania z ciekawymi ludźmi; akcje UNICEF; Góra grosza; WOŚP; akcja Zakrętki; Sprzątanie świata; Pomóżmy kasztanowcom;), uczniowie są zachęcani do brania udziału w różnorodnych konkursach i zawodach, które umożliwiają każdemu osobisty rozwój i odnoszenie sukcesów. Wielość i różnorodność prowadzonych działań przekłada się na wysokie lokaty naszych uczniów w różnorodnych konkursach i zawodach, także wojewódzkich i ogólnopolskich. Szkoła włącza się w działania ekologiczne, patriotyczno – obywatelskie, charytatywne, organizuje wiele imprez i uroczystości a uczniowie reprezentują szkołę, gminę i powiat w wydarzeniach środowiskowych oraz aktywnie uczestniczą w tworzeniu i pielęgnowaniu tradycji szkoły. Szkoła dba o bezpieczeństwo uczniów: co roku we wrześniu organizowany jest alarm przeciwpożarowy we współpracy ze Strażą Pożarną, odbywają się spotkania z  przedstawicielem Policji na temat zagrożeń, zachowań ryzykownych i konsekwencji prawnych takich czynów, spotkania szkoleniowe z ratownictwa medycznego, realizacja programów i akcji profilaktycznych (Zachowaj trzeźwy umysł; Znajdź właściwe rozwiązanie; Trzymaj formę; Uwierz w siebie; Szkoła bez przemocy; Spójrz inaczej). Szkoła dobrze współpracuje ze środowiskiem lokalnym w zakresie działań opiekuńczo - wychowawczych. Wszystkie podmioty szkoły są twórcami bardzo dobrych relacji interpersonalnych oraz pozytywnego klimatu zarówno do pracy, jak i nauki. Działalność szkoły i osiągnięcia uczniów są dokumentowane w szkolnych kronikach i nagłaśniane na stronie internetowej szkoły i w lokalnych mediach.

Dyrektor Joanna Patrzykowska

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąRejon Pamięci NarodowejSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa Gminy