Szukaj

Jubileusz 10-lecia "Comitatusa"

10 – lecie istnienia obchodziło w sierpniu Cedyńskie Bractwo Historyczne "Comitatus". W ubiegłą sobotę na terenie wioski słowiańskiej państwa Małeckich w Lubiechowie Dolnym miała miejsce uroczystość z okazji jubileuszu, w której wzięli udział członkowie CBH oraz ich przyjaciele z Polski i Niemiec.

Prezes stowarzyszenia Krzysztof Chełstowski przypomniał historię i osiągnięcia Bractwa. Gratulacje z okazji jubileuszu złożyli burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak.

Cedyńskie Bractwo Historyczne "Comitatus" jest na stałe związane z życiem naszej gminy. Swoją działalnością promuje Cedynię na terenie Polski i poza jej granicami.  

Aktualnie w stowarzyszeniu funkcjonuje drużyna wojów słowiańskich z X wieku oraz rzemieślnicy z epoki średniowiecza. W ramach swojej działalności cedyńscy wojowie biorą udział w różnych festynach nie tylko na terenie gminy Cedynia, ale również w różnych miejscach Polski i Niemiec. Zobaczyć ich można na różnych imprezach oraz treningach.

Celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz ochrony, promocji dziedzictwa historycznego i rozwoju kultury regionalnej, a także promocji gminy Cedynia poprzez popularyzację jej walorów rekreacyjnych i historycznych.

Z okazji jubileuszu życzymy wszystkim członkom "Comitatusa" pomyślności i wytrwałości w realizacji zamierzeń, szczególnej siły w podejmowaniu kolejnych inicjatyw oraz wiele radości w spełnianiu pasji i marzeń.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring