Szukaj

Spotkanie Wigilijne w Piasku

Spotkanie Wigilijne w Piasku

W podniosłym, świątecznym nastroju, przy blasku choinkowych światełek, zebraliśmy się 20 grudnia, by w ten piękny czas oczekiwania na Dzieciątko Jezus złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia, spotkać się przy wigilijnym stole i obejrzeć jasełka w wykonaniu naszych wspaniałych artystów.

"Szlachetna paczka"

"Szlachetna paczka"

Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka” organizowaną przez Stowarzyszenie Wiosna. Finał akcji i przekazywanie paczek odbyło się w sobotę 8 grudnia 2018 r.  

Mikołajki w Piasku

Mikołajki w Piasku

Mikołajki to tradycyjna, polska nazwa święta obchodzonego 6 grudnia, ku czci świętego Mikołaja biskupa Miry. Od średniowiecza w wigilię tego dnia, święty Mikołaj przynosi dzieciom drobne prezenty. 6 grudnia, zawitał także do Szkoły Podstawowej w Piasku, aby obdarować uczniów naszej szkoły słodkimi upominkami.

„Zaczarowani Bracia“

„Zaczarowani Bracia“

5 grudnia, uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Leśników  Polskich w Piasku, gościli w Uckermärkische Bühnen Schwedt – Theater fur Brandenburg, by obejrzeć sztukę teatralną rosyjskiego dramaturga Jewgenija Schwarz: Die verzauberten Brüder“ – „Zaczarowani Bracia“ przygotowaną dla polskich i niemieckich dzieci. „Zaczarowani bracia”, to poetycka historia poruszająca dziecięce emocje.

Andrzejki

Andrzejki

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Rewia na lodzie - Królowa Śniegu

Rewia na lodzie  - Królowa Śniegu

22 listopada, najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Piasku, wyjechali do Szczecina na wspaniały występ rosyjskich artystów MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne widowisko oparte na motywach baśni H.Ch. Andersena pt.: Królowa Śniegu.

Biała szkoła w Moryniu – Świąteczne niespodzianki!

Biała szkoła w Moryniu – Świąteczne niespodzianki!

Nikt z nas nie przypuszczał, że zaledwie 30 km od Piasku znajduje się tak przyjazny Niepubliczny Dom Wczasów Dziecięcych, jak moryński Szafir! Od 26 do 28 listopada, 47 uczniów naszej szkoły miało okazję spędzić wspaniały przedświąteczny czas na nauce przez zabawę, tańcach, śpiewie, warsztatach rzemieślniczych i innych atrakcjach przygotowanych przez Towarzystwo Wszechstronnego Rozwoju Collegium i Panią Agnieszkę.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring