Szukaj

Nowy rok szkolny w cedyńskich szkołach

Ponad 500 uczniów oraz około 60 nauczycieli szkół w gminie Cedynia: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cedyni oraz Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku rozpoczęło 4 września rok szkolny 2017/2018.

Nowy rok szkolny to duże zmiany organizacyjne, które związane są z przeprowadzoną przez MEN reformą edukacji. Rozpoczyna sie proces wygaszania gimnazjum – oddziały byłego gimnazjum przeszły do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, dotychczas 6-letnie szkoły podstawowe stały się ośmioletnimi.

W skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni wchodzą: Przedszkole Miejskie z 3 oddziałami, do którego uczęszcza 73 dzieci, Szkoła Podstawowa z dwoma oddziałam zerowymi (31 dzieci), siedmioma klasami szkoły podstawowej (252 uczniów) oraz czterema oddziałami gimnazjalnymi (klasa II i III), do których uczęszcza 76 uczniów.

Obowiązki dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pełnić będzie do czasu wyłonienia dyrektora w drodze konkursu Monika Nawrot, w ubiegłym roku szkolnym dyrektor Gimnazjum.

Do Szkoły Podstawowej w Piasku uczęszcza 81 dzieci. W szkole od nowego roku szkolnego funkcjonuje 1 oddział przedszkolny dla dzieci 4,5 i 6-letnich oraz 7 klas szkoły podstawowej.  Funkcję dyrektora od 15 lat pełni Grażyna Fedorowicz.

GALERIA CEDYNIA

GALERIA PIASEK

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Cedyński Ośrodek KulturySołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaMuzeum Regionalne w CedyniPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring