Szukaj

Wycieczka do Criewen

W czwartek, 24 maja 2018 roku, uczniowie klas VI – VII Szkoły Podstawowej  im. Leśników Polskich w Piasku  wybrali się do Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry w niemieckim Criewen. Opiekunem wyjazdu była Pani Justyna Dębicka, nauczycielka języka niemieckiego.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć pałac rodu von Arnim oraz przespacerować się  po okalającym go Parku Narodowym Doliny Dolnej Odry. Zapoznali się z bujną roślinnością  i walorami tego miejsca. Następnie udali się do Muzeum, gdzie wzięli udział w interesujących zadaniach związanych z fauną i florą parku. Jednym z zadań było pokrojenie surowej ryby, która później posłużyła jako pokarm dla mięsożernego gatunku ryb hodowanych w tamtejszym akwarium. Kolejną atrakcją było zapoznanie się z nowoczesną, interaktywną makietą pokazującą bieg i „funkcjonowanie” rzeki Odry. Dzięki wizualizacji dzieci mogły poznać działanie śluz na Odrze.  Ciekawostką był też film przyrodniczy z doskonałymi efektami specjalnym.

Pobyt w parku dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Wycieczka okazała się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

W dodatku wszystkie zajęcia odbywały się w języku niemieckim, co dało uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy językowej. Uczniowie wrócili w doskonałych humorach, wykazując chęć ponownego spotkania z pracownikami Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring