Szukaj

iTeatr w szkole w Piasku

15 maja 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku po raz kolejny obejrzeli spektakl internetowy w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP”. Tym razem dzieci z klas I-III wzięły udział w transmisji „Piotrusia Pana”  w wykonaniu aktorów Teatru Maska w Rzeszowie.

Tego dnia nasi uczniowie przenieśli się do fantastycznej krainy, w której wszystko jest możliwe. Wraz z aktorami udali się do Nibylandii. Przekonali się, że świat dorosłych jest czarno – biały. W świecie dorosłych tykanie budzika oznacza tyle, że już czas – czas odrabiać lekcje, przestać zachowywać się jak dziecko, spać… W świecie dzieci natomiast tykanie budzika to sygnał, że zbliża się krokodyl, a gdzieś nieopodal na pewno są piraci. Kiedy więc uwierają nas ramy dobrego wychowania i rozsądku, wybór jest prosty – Nibylandia!

Barwny i wesoły spektakl muzyczny z elementami tańca bardzo przypadł do gustu naszym dzieciom. Były emocje oraz spontaniczne reakcje publiczności. Okazało się, że wystarczy odrobina wyobraźni, a klasa zamieni się w teatralną scenę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle, które dają nam możliwość obcowania z teatrem bez wychodzenia ze szkoły.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring