Szukaj

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku odbył się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczysty charakter temu wydarzeniu nadało odegrania hymnu rzeczpospolitej Polskiej - "Mazurka Dąbrowskiego" - oraz przybliżenie najważniejszych wydarzeń i osób z tamtych czasów.

Uczniowie pod czujnym okiem Pań: Justyny Jachowicz oraz  Justyny Dębickiej przypomnieli zebranym o twórcach i znaczeniu Konstytucji. Swym wystąpieniem starali się przywołać okoliczności ustanowienia tego dokumentu, który był próbą ratowania chylącej się ku upadkowi Rzeczpospolitej. Społeczność szkolna również zadbała o odpowiednią oprawę święta. Uczniowie z flagami w dłoniach i w odświętnych strojach wsłuchiwali się w występy kolegów.

Mamy nadzieję, że po obejrzeniu akademii słowo „patriotyzm” będzie się kojarzyło naszym uczniom z miłością do Ojczyzny, codzienną, rzetelną nauką oraz pamięcią o doniosłych wydarzeniach z historii naszego kraju.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring