Szukaj

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dnia 24 kwietnia 2018 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku wzięli udział w grze terenowej w Rezerwacie Bielinek. Impreza była zorganizowana w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. Została ona przeprowadzona przy współpracy z Nadleśnictwem Chojna.

Najpierw uczniowie udali się rajdem pieszym na parking leśny do Markocina. Tam czekał na nich posiłek - drożdżówki i ciepła herbata. Po krótkim odpoczynku zostali podzieleni na pięć grup i wraz z opiekunami ruszyli do Rezerwatu Bielinek. Każda z grup miała do wykonania dziesięć zadań. Uczniowie, korzystając z map, poruszali się wytyczonym szlakiem. Przy każdej z tablic informacyjnych umieszczonych w wąwozach rezerwatu wypełniali karty pracy i wykonywali powierzone im zadania.

Po zakończeniu wyścigu uczniowie udali się na pieczenie kiełbasek, a komisja sprawdzała poprawność wykonanych zadań. Wyniki były bardzo zbliżone, a zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez nadleśnictwo. Wszyscy świetnie się bawili doskonaląc umiejętność poruszania się w terenie z pomocą mapy. Pragniemy serdecznie podziękować pracownikom Nadleśnictwa Chojna za pomoc w organizacji i duże zaangażowanie w przebieg gry.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Lokalny Program RewitalizacjiKonsultacje społeczneSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedynia na okrągłoCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring