Szukaj

Przedstawienie "Klub Wesołych Czarownic"

W piątek 2 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku odbyło się przedstawienie teatralne przygotowane przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. W występie,  w ramach warsztatów dziecięcego studia teatralnego, wzięli udział uczniowie klas I-III, którzy od rana ćwiczyli role przydzielone im przez pana Gajewskiego.

Tego dnia naszą szkołę odwiedziło wielu gości, prócz naszych patronów z Nadleśnictwa Chojna przybyli również pracownicy Nadleśnictwa Mieszkowice oraz Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Jednak najbardziej oczekiwanymi gośćmi były czarownice na swych miotłach oraz Jaś i Małgosia, w których role wcielili się nasi uczniowie.

Gdy już wszyscy byli gotowi, na scenie pojawili się Pan Leśniczy Jacek Lufa z Nadleśnictwa Łysa Góra i jego towarzysze. Wybrali się oni na wycieczkę do lasu, gdzie zastali ruiny starego zamczyska. Niesforni Jaś i Małgosia odłączyli się od grupy i zakradli do zamku. Tam natknęli się na czarownicę, która namówiła ich do wstąpienia do "Klubu Wesołych Czarownic". Chcąc pokazać swe magiczne umiejętności dziewczynki zamieniły chłopców w kotki. Tymczasem Pan Leśniczy odchodził od zmysłów i szukał Jasia i Małgosi, gubiąc jednocześnie resztę wycieczki. Kiedy odnalazł swych podopiecznych okazało się, że zostali oni zamienieni w kotki. Całe szczęście chłopcy byli tylko przebrani, a nie zaczarowani. Czarownica natomiast okazała się być Panem Sołtysem przebranym za Wiedźmę. Sołtys postanowił w ten niespotykany sposób  zachęcić turystów do odwiedzania swej miejscowości.

Wszyscy uczniowie oraz zaproszeni goście mogli podziwiać aktorów, którzy wcielili się w role Jasia, Małgosi, czarownic oraz kotków. Widzowie oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem, a małych aktorów nagrodzili gromkimi brawami. To był wyjątkowy dzień.

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring