Szukaj

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

6 grudnia – Mikołajki, jest dniem szczególnym. Jest dniem przepełnionym radością i oczekiwaniem na prezenty. Ogromnym prezentem dla mieszkańców gminy Cedynia było zakończenie remontu sali gimnastycznej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym. To właśnie 6 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie sali. Wydarzenie zgromadziło wszystkich uczniów szkoły oraz zaproszonych gości.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Monika Nawrot przywitała serdecznie przybyłych gości. Głos zabrała Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, która podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby pierwszy raz od powstania szkoły poprawić stan sali gimnastycznej, użytkowanej przez uczniów szkoły oraz mieszkańców gminy podczas wielu przedsięwzięć i organizowanych w niej zajęć.

Następnie ksiądz dziekan kanonik Michał Kostrzewa został poproszony o poświęcenie wyremontowanej sali, po czym udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym.

Uczniowie szkoły pod okiem nauczycieli przygotowali ciekawe prezentacje ruchowe. Na początek gimnazjaliści zatańczyli taniec belgijski, po czym zaprosili do zabawy również zaproszonych gości. Po takiej rozgrzewce nadszedł czas na występ uczennic, które poprowadziły układ taneczny angażując do tańca wszystkich uczniów.

Ważnym elementem wydarzenia były potyczki sportowe pomiędzy klasami 1-3, które rywalizowały w różnych konkurencjach. Starsze klasy podstawowe rozegrały turnieje w piłkę nożną oraz w hokeja.

Prace remontowe w sali gimnastycznej prowadzone były od czerwca 2017 roku. Na dzień dzisiejszy jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, aby sala była profesjonalnie wykończona i wyposażona w odpowiedni sprzęt sportowy. Całość przedsięwzięcia wyniosła prawie 1 mln złotych, z czego 150.000 zł otrzymano z budżetu państwa, a pozostałą część sfinansował budżet gminy.

Jesteśmy dumni, że po latach starań w końcu doczekaliśmy się odnowy tej sali, jest to ewidentny przykład na to, że dział oświaty i sportu jest dla władz i mieszkańców szczególnie ważnym tematem. Cieszymy się, że uczniowie będą mogli korzystać z profesjonalnej i bezpiecznej hali, która posłuży naszej gminie na lata.

GALERIA

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Sołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring